Press "Enter" to skip to content

Porównanie budowy aplikacji progresywnej w UI5 z aplikacjami uruchamianymi w Fiori Client [szkolenie].

Jak zostało powiedziane w poprzednim artykule, aplikacje progresywne mają wiele wspólnego z Fiori Client. Efekt budowy aplikacji w obydwu technologiach jest równoważny, różna jest natomiast droga jaką trzeba pokonać, aby oprogramować podobną funkcjonalność.

„Co kraj to obyczaj”

SAP jak i Google promują swój własny User Experience poprzez produkty odpowiednio Fiori i PWA. Z logicznego punktu widzenia decydując na jedno z rozwiązań wchodzimy na drogę, która już się później nie skrzyżuje z kontr-rozwiązaniem.
Fiori Client symuluje pracę przeglądarki tylko dla aplikacji webowych zarejestrowanych jako Fiori. Komunikacja z wbudowanymi w urządzenie akcesoriami odbywa się poprzez Cordova, która dostarcza schematów wymiany danych.

PWA charakteryzuje się większą elastycznością, poprzez co możliwe jest zbudowanie aplikacji progresywnej, korzystającej z bibliotek openUI5. Jaki będzie efekt takiego zabiegu? Korzystać będziemy z User Experience SAP’a, natomiast funkcjonalności do obsługi urządzeń wbudowanych dostarczy interfejs aplikacji progresywnych.

Zrób to sam!

Otwórz poniższe tutoriale, aby dowiedzieć się jak stworzyć swoją pierwszą aplikację progresywną (opartą o UI5) oraz jak stworzyć aplikację dla Fiori Client. Porównany zostanie podobny scenariusz, czyli aplikacja skanująca kody QR.

Tutorial – Tworzenie aplikacji progresywnej

Kody źródłowe aplikacji progresywnej

Tutorial – Tworzenie aplikacji dla Fiori Client

Share This:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *