Press "Enter" to skip to content

UX Design w aplikacjach UI5? [szkolenie]

Każdy z nas zastanawiał się na pewno jak zaprojektować taką aplikację, której użytkownicy nie przeklinaliby każdego dnia pracy z nią. Jeśli nie zastanawiałeś się nad tym, to zapewne jesteś juniorem piszącym aplikacje, które mają „działać” ;-). Niezależnie od tego, do której grupy należysz, dziś wejdziemy bocznymi drzwiami do świata projektowania użytkowych aplikacji opierających się o SAP UI5.

W drugiej połowie zeszłego roku SAP wdrożył darmową aplikację Build.me. Obsługuje ona cały proces „od idei” aż do fazy developmentu. BUILD dostarcza wiedzy, narzędzi i inspiracji, aby stworzyć dobre i użytkowe aplikacje. Całość opiera się o sprawdzone praktyki wytwarzania oprogramowania zgodne z UX Design. Jeśli to pojęcie jest dla Ciebie wciąż obce to… bardzo dobrze, będziesz miał okazję rozszerzyć swoje horyzonty ;-).

To jest to czego szukałem!

Jesteś konsultantem biznesowym i właśnie piszesz specyfikację dla klienta, w której wypadałoby pokazać jak aplikacja będzie wyglądać. Zadajesz sobie przy tym zasadnicze pytanie: „Kurcze, dlaczego ja to robię, przecież to nie jest robota dla mnie, a dla developera?!”. Od teraz możesz w bardzo prosty sposób zbudować swój własny prototyp opierający się na elementach UI5, przez co aplikacja będzie niemal 1:1 identyczna z tym co zostanie zbudowane.

Ale ja się nie znam na layout’cie…

Nie martw się – zbudowany prototyp w Build.me można bezpośrednio wyexportować do WebIDE. Tak, dobrze myślisz – prototyp zostanie skonwertowany do rzeczywistego kodu źródłowego. Twoim zadaniem pozostaje jedynie obsługa oData i niestandardowych wymagań klienta.

A co z feedbackiem użytkowników?

Zastanawiacie się zapewne, w jaki sposób użytkownicy mogą wypowiadać się na temat projektowanej aplikacji. Otóż, interfejs BUILD umożliwia użytkownikom dawanie feedbacku odnośnie dowolnego elementu prototypu i ocenianie go. Ponadto, interfejs oferuje szereg wskaźników pozwalających ocenić aplikację – takich jak hot-points, czy też na przykład czas wykonania scenariusza.

Szkolenie

Poświęć godzinę czasu, aby zapoznać się z BUILD. Skorzystaj z tutorialu, który przeprowadzi Cię za rękę przez aplikacje. Tutorial, Mockup

Przykłady prototypów w BUILD

Prototyp niskiej dokładności: Otwórz projekt

Prototyp wysokiej dokładności: Otwórz projekt

Share This:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *